niedziela, 11 listopada 2012

Anything goes

Kobieta to silna istota, ale kiedy ma dość to ma dość i skutecznie o tym informuje pakując walizki ...swoje lub jego. Mężczyzna wydaje się być za każdym razem zaskoczony i obrażony, głównie tym, że to nie on o tym zadecydował.

Gdyby pozwolić na wzajemne przeczytanie pierwszego lepszego sms'a w telefonie partnera, ilość rozwodów drastycznie by wzrosła. Zawsze podejrzewałam, że rozwój cywilizacji i techniki przyczyni się do upadku ludzkości.

Moda na różne rzeczy mnie przeraża, na przykład ta na zdrowe i ekologiczne jedzenie. Wszyscy mi mówią, że to super, ale ja wciąż nie mogę zrozumieć dlaczego mam za ekologicznego buraka zapłacić trzy razy więcej, bo jest wykopany z ziemi. Każdy burak powinien być chyba wykopany zwyczajnie z ziemi. Przez dziesiątki lat ulepszaliśmy, ulepszaliśmy i ulepszaliśmy tylko po to, żeby wrócić do tego co było już wieki temu i bezczelnie jeszcze żądać za to kasy.
Świat dawno stanął na głowie, ja za to niezmiennie mocno stoję nogami na ziemi. Nic dziwnego, że Świat i ja widzimy się na opak.

Zrozumiałam, że to co lubię najbardziej to stan, kiedy nic szczególnego się nie dzieje, czyli święty spokój. Bliskie są mi te rzeczy, które się nie zmieniają, dlatego wybieram na przykład Cole Portera. Facet nie zmienia się od lat, ...przede wszystkim dlatego, że dawno już nie żyje.
:)Dobrych dni. Jesień jest przecudowna.
I.Bo9 komentarzy:

 1. Jesień jest zimna. Słotna. I ... no dobra, wcale nie taka zła;D

  OdpowiedzUsuń
 2. święty spokój i mnie bardzo odpowiada, bardzo... ściskam

  kobiety myślące kocham najbardziej :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Twój zdrowy rozsądek objawia się ironizującym prześmiewczym stosunkiem do rzeczywistości, łatwo łowi kurioza. Zanim się dowiem, ze nie mam racji, daj mi daj mi daj mi....- jak śpiewa Lao Che ...i nie kończy Co ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Albert, jak wiesz ja się śmieję nieustająco, najbardziej jak staję przed lustrem. Co do dawania, to z miłą chęcią (i uśmiechem), ale chyba jestem w kłopocie, bo zdaje się, że wszystko już rozdałam ;)

   Usuń
 4. za święty spokój - uśmiech, za "Dobrych dni. Jesień jest przecudowna" - kolejny. fajna jesteś, wiesz? :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ulepszamy, ulepszamy, a ja mam wrażenie, że te ulepszenia zamiast ulepszać paradoksalnie pogarszają kondycję ludzką w różnych sferach... Ostatnio przypadkiem widziałam nowy sposób (w Chinach) na zrobienie kapusty pekińskiej. Zawsze myślałam, że kapustę po prostu się na polu hoduje, ale okazało się, że teraz można sobie też taką liść po liściu poskładać w laboratorium... :/

  OdpowiedzUsuń